072-33-80-757
לקבלת ייעוץ ראשוני חייגו
או מלאו פרטיכם בטופס
ונחזור בהקדם

תביעות סיעוד 


במאמר זה נפרט כמה שניתן בכל הקשור אל תביעות סיעוד, שכן זהו נושא בירוקרטי מורכב וסבוך הן בקרב חברות הביטוח והן בקרב המוסד לביטוח לאומי. על מנת לקבל את מה שאתם זכאים לו, רצוי ביותר בהקדם לפנות אל עו"ד המתמחה בתחום זה.

מי נחשב לסיעודי?

החולים הסיעודיים אינם אנשים עצמאיים, הם זקוקים לעזרה בביצוע פעולות יומיומיות, אפילו הפשוטות ביותר. למעשה מדובר בכמה פעולות אותן חברות הביטוח או המוסד הלאומי בודקים, ועל פי הנתונים נוטלים החלטה. תביעות סיעוד, הינן סבוכות במיוחד, שכן לעיתים נדמה שגם חברות הביטוח וגם הביטוח הלאומי נוטים לסרב גם ללא שום סיבה מוצדקת. 

פיצויים מחברת הביטוח

תביעות סיעוד מגישים לחברות הביטוח כאשר אלה מסרבות למלא את חלקן בהסכם ונמנעות מתשלום קצבת סיעוד, זאת למרות שהלקוח שילם ממיטב כספו במשך שנים. על פי חברות הביטוח אם הייתה לכם פוליסת תביעות סיעוד, תקבלו פיצויים בשני מקרים: כאשר החולה מתקשה לבצע כמה פעולות מתוך שש, במקרים אלה רשאי המבוטח לקבל כמחצית מהתגמולים אותם חייבת לו חברת הביטוח. גם קשישים הנחשבים לתשושי נפש, יקבלו תגמול, ובמקרים אלה אף גבוה יותר.

מה באשר לביטוח לאומי?

אל המוסד לביטוח לאומי גם ניתן להגיש תביעות סיעוד, אולם רק לאחר גיל הפרישה מעבודה. 

הגשת ערעור

לעיתים רבות הן המוסד לביטוח לאומי והן חברות הביטוח מסרבות לשלם למבוטח את מה שמגיע לו בטוענות שונות ומשונות. במקרים הללו מומלץ לפנות לעו"ד בעל ניסיון וידע בתחום, על מנת להגיש ערעור לבית המשפט.

כאשר מדובר בביטוח הלאומי, יש להגיש ערער עם הסברים מפורטים, ולברר מדוע תביעות סיעוד לא התקבלו. ערער לא חייבים להגיש למוסד, אלא גם לבית הדין לעבודה. עו"ד המטפל בתביעות סיעוד, מטפל לרוב גם בנושאים הללו: תביעות כושר עבודה, תביעות בריאות ובקשת קצבת נכות מהביטוח הלאומי.

מדוע אנשים רוכשים פוליסות ביטוח?

לא מעט אנשים רוכשים פוליסות ביטוח שונות כאשר כל מטרתן היא לספק להם הגנה בהמשך דרכם. אם המבוטח יהפוך לסיעודי, יהיה גם מי שיטפל בו, וזאת באמצעות קבלת גמלה. אולם, אליה וקוץ בה. לא מעט חברות ביטוח בבוא היום, פשוט מערימות קשיים ואינן מוכנות לשלם גמלאות, והן גם מוסיפות לפרשן את החוק בצורה שגויה כך שיהיה לצדם. תביעות סיעוד הן הכרח המציאות במצב זה.

פנייה לעורך דין מומחה

כל מה שנותר למבוטחים לעשות הוא לפנות לעו"ד מומחה בתחומו, להגיש תביעות סיעוד, ולממש את הפיצויים, הכספים או הגמלה המגיעה לכם. עורכי הדין הללו יודעים היטב גם להילחם בעבור לקוחות במקרים של תביעות קצבת נכות מביטוח לאומי, תביעות בריאות ותביעות אובדן כושר עבודה.

עו"ד מובילה בתחומה
אם ברצונכם לממש את זכויותיכם המגיעות לכם מהביטוח הלאומי או חברת הביטוח, צרו קשר עם משרד עו"ד דורין מנו בן שמעון, אנו נזמין אתכם לפגישת ייעוץ ללא עלות, וביחד נאזור כוחות ונילחם או עד שתקבלו את המגיע לכם. צרו עמנו קשר עוד היום!
 
 

דורין מנו בן שמעון - משרד עורכי דין

פקס: 03-5360815  |  טלפון: 072-33-80-757  |  מוטה גור 7 פתח תקווה, בניין C (פארק אולימפיה)
כל האמור באתר אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי או חוות דעת משפטית, בכל דרך ואופן ובכל מקרה, המידע המוצג הינו כללי בלבד
לייעוץ הכנס פרטיך ונחזור אליך בהקדם:
תשלום שכר טרחה מותנה בתוצאה