072-33-80-757
לקבלת ייעוץ ראשוני חייגו
או מלאו פרטיכם בטופס
ונחזור בהקדם

מהי פוליסת תאונות אישיות?

פוליסת תאונות אישיות הינה פוליסה פרטית המשווקת ע"י חברות הביטוח השונות.
נדגיש כי מדובר בפוליסה פרטית ועל כן הכיסוי משתנה מחברה לחברה ואף אצל אותה חברה ביטוח וזאת בהתאם לרצונו ולנתוניו האישיים של המבוטח.
 

מהי תאונה במסגרת פוליסת תאונות אישיות?

לא פעם חברות הביטוח מגדירות מצב/סיטואציה מסוימת בפוליסה באופן שונה מההגדרה השגורה בפינו ולא מסבות את תשומת ליבנו לדבר לפני רכישת הפוליסה – תופעה זו מתרחשת גם בפוליסת תאונות אישיות ולעניין הגדרת האירוע הביטוחי – הוא האירוע המזכה בפיצויים והוא – "תאונה" !!

ההגדרה של "תאונה" משתנה מפוליסה אחת לפוליסה אחרת, אולם במרבית הפוליסות מדובר ב – "היזק גופני בלתי צפוי מראש, הנגרם במישרין על – ידי  אמצעי אלימות פיזיים, חיצוניים וגלויים לעין,  אשר מהווה,  ללא תלות בכל סיבה אחרת, את הסיבה היחידה, הישירה והמיידית למקרה הביטוח"
 

מהי כולל הכיסוי במסגרת פוליסת תאונות אישיות?

כאמור לעיל הפוליסה משתנה מאדם לאדם על כן לאחר תאונה ועת ברצוננו לתבוע מחברת הביטוח את הפיצוי הכספי עלינו לבחון את רשימת הכיסויים שרכשנו בפוליסה.

ככלל פוליסת תאונות אישיות מכסה את המבוטח מפני מקרה מוות, שברים, אשפוז בבית חולים וכוויות כאשר הפיצוי לו זכאי המבוטח משתנה בהתאם למסלול הפיצוי אותו רכש אשר כמובן גם קבע את הפרמיה החודשית אותה שילם המבוטח.

כן נציין כי קיימת אפשרות לרכוש כיסויים/נספחים נוספים כגון: פיצוי בגין נכות מלאה קבועה ו/או חלקית קבועה וכן פיצוי בגין אבדן כושר עבודה.

גם במקרה הזה הפיצוי משתנה מאדם לאדם וזאת בהתאם להצהרת הבריאות שמילא עת הצטרף לפוליסה, להכנסותיו, גילו ולנתונים אישיים נוספים.

נבהיר – בעת הצטרפות המבוטח לפוליסה הוא נדרש לענות על הצהרת בריאות במסגרתה מחויב הוא ליתן גילוי מלא, כנה ואמיתי למצבו הרפואי שכן בהתאם להצהרתו תחליט חברת הביטוח האם היא מקבלת את בקשתך לרכוש את הפוליסה בכלל ו/או בתנאים מסוימים ותוך החרגת מצב רפואי קודם.

במילים אחרות – מבוטח אשר לפני להצטרפותו לפוליסה סבל כבר מנכות כלשהי ולאחר רכישתה נפגע באותו איבר בו סבל מנכות לא יהא זכאי לקבל את הפיצוי הכספי שכן אותו איבר יוחרג מהכיסוי הביטוחי.

כן נבהיר כי ישנה חשיבות מכרעת למתן מענה מפורט, מדויק ומלא בהצהרת הבריאות שכן הגם אם יסתיר המבוטח ליקוי כזה או אחר ממנו סבל לפני הצטרפותו לביטוח הרי שבמועד בו יפנה לחברת הביטוח בדרישה לקבלת הפיצוי תאסוף חברת הביטוח את תיקו הרפואי המלא וככל שימצא כי לא הצהיר על אותו ליקוי תדחה דרישתו לקבלת הפיצוי וזאת בנימוק של "אי גילוי" ו"מצב בריאותי קודם"
 
 

פיצוי מכוח פוליסת תאונות אישיות

תאונות אישיות

שימו לב לחריגים
חשוב מאוד לשים לב כי במרבית הפוליסות ההגדרה לא כוללת את המקרים הבאים – 
  • לחץ נפשי שגרם לנזק גופני
  • מיקרו – טראומה (פגיעות/תאונות רבות קטנות אשר גרמו לנכות)
  • מחלה שהתפרצה וגרמה לנזק גופני
  • נהיגה ברכב דו – גלגלי וטרקטורון
  • נזק גופני שנגרם במסגרת ספורט אתגרי
יש לציין כי קיימת אפשרות לרכוש מחברות הביטוח הרחבות לפוליסה הסטנדרטית מה שאמנם יוביל להתייקרות הפרמיה אולם יבטח אותנו גם בסיטואציות שציינו לעיל כגון – נזק גופני שארע בעת נהיגה על טרקטורון ורכב דו – גלגלי, ספורט אתגרי ואפילו בעקבות מחלה שהתפרצה בגופנו.
 
חשוב לציין כי פעמים רבות חברות הביטוח מנסות להרחיב את תחולתן של סיטואציות אשר הוחרגו מהכיסוי הביטוחי שרכשנו ובכך לחמוק מתשלום הפיצויים ועל כן קיימת חשיבות רבה לליווי המשפטי וביצוע הפניה לחברת הביטוח באמצעות עורך דין.
 
דוגמא
למשרדנו הגיע לקוח שעבר תאונה שעה שנהג על רכב מסוג – "ריינג'ר". הלקוח אשר היה מבוטח בביטוח תאונות אישיות וסבל משברים מרובים פנה לחברת הביטוח באופן עצמאי ודרישתו לקבלת הפיצוי נדחתה וזאת בנימוק כי הפוליסה אינה מכסה נזק גופני שאירע בזמן נהיגה בטרקטורון.
 
כלומר, לשיטת חברת הביטוח ריינג'ר וטרקטורון הינם אותו כלי רכב ולכן האירוע אינו מכוסה בפוליסה.
 
לאור תשובת חברת הביטוח משרדנו הגיש את התביעה לבית המשפט שם הצגנו את רישיון הרכב של הריינג'ר, השוונו אותו לרישיון הרכב של כלי מסוג – "טרקטורון", הוכחנו כי מדובר בכלי רכב שונים לחלוטין ומכאן כי תאונה בזמן נהיגה בריינג'ר כן מכוסה בפוליסה והלקוח זכה במלוא הפיצויים להם היה זכאי.
 
מסקנה - "צדק צדק תרדוף"
תחולת הכיסוי
מרבית הפוליסות מבטחות את המבוטח בכל מקום בעולם ובכל שעה.
יחד עם זאת קיימות גם פוליסות בהן הפיצוי בגין נזק גופני שארע בעקבות תאונה בחו"ל מוחרג ו/או מצומצם יותר.
כן נציין כי ישנם מקרים ספציפיים בהם החוק מחייב עריכת ביטוח תאונות אישיות כגון: תאונות אישיות תלמידים – על כך ראה הרחבה במאמרנו – פוליסת תאונות אישיות תלמידים.

משרד עורכי דין מנו – בן שמעון כאן לשירותך וילווה בתהליך עד לקבלת הפיצוי המגיע לך – צור קשר לקביעת פגישת ייעוץ.
 

דורין מנו בן שמעון - משרד עורכי דין

פקס: 03-5360815  |  טלפון: 072-33-80-757  |  מוטה גור 7 פתח תקווה, בניין C (פארק אולימפיה)
כל האמור באתר אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי או חוות דעת משפטית, בכל דרך ואופן ובכל מקרה, המידע המוצג הינו כללי בלבד
לייעוץ הכנס פרטיך ונחזור אליך בהקדם:
תשלום שכר טרחה מותנה בתוצאה