072-33-80-757
לקבלת ייעוץ ראשוני חייגו
או מלאו פרטיכם בטופס
ונחזור בהקדם
אם אתה סובל מנכות קשה ומוגבל בביצוע פעולות בסיסיות כגון: רחצה, אכילה, ניידות בבית, לבישה והגיינה אישית או שאתה זקוק להשגחה קבועה למניעת סכנת חיים לעצמך או לאחרים או שאתה זקוק לעזרה במשק הבית כגון: בהכנת מזון, אחזקת הבית, עריכת קניות, קבלת טיפול תרופתי וכיוצ"ב, אתה עשוי להיות זכאי לקצבת שירותים מיוחדים.

המדובר בקצבה חודשית המשולמת למי שמבוטח בביטוח לאומי ומלאו לו 18 שנים ו – 90 יום ועד לגיל הפרישה והיא משולמת בנוסף לקצבת הנכות הכללית ולא במקומה. 
 

התנאים לקבלת קצבת שירותים מיוחדים

מלבד התנאי בדבר היות התובע מבוטח בביטוח לאומי ובן 18 שנים עד 67 שנים, על התובע לעמוד במספר תנאים נוספים וכדלקמן – 
 1. התובע מקבל קצבת נכות מהביטוח הלאומי ונקבעה לו נכות רפואית בשיעור של 60% לפחות או שהוא אינו מקבל קצבה אך נקבעה לו ע"י המוסד לביטוח לאומי נכות רפואית בשיעור של 75% לפחות.
   
 2. התובע לא נמצא במוסד שניתנים בו שירותי רפואה, סיעוד או שיקום.
   
 3. התובע לא מקבל הטבות מכוח הסכם הניידות למעט חריגים

קצבת שירותים מיוחדים

קצבת שירותים מיוחדים

שימו לב – הטיפול בתביעה אורך זמן לכן ומתוך רצון להקל הקים המוסד לביטוח לאומי "מסלול מהיר" שיטפל בתובעים בעלי מוגבלויות קשות מאוד תוך 30 יום בלבד מאוד לדוגמא: תובעים שחולים בשחפת קשה, מי שנמצא בשנה הראשונה לאחר השתלות כבד, לב, כליה, ריאות, מח עצם ועוד.
 
גובה הקצבה
 • מי שזקוק לעזרה בביצוע רוב פעולות היומיום, ברוב שעות היממה, או מי שזקוק להשגחה מתמדת יקבל קצבה בשיעור של 50% מקצבת נכות כללית מלאה ליחיד ונכון למועד כתיבת שורות אלה סך של 1,098 ₪.
   
 • מי שזקוק לעזרה בביצוע כל פעולות היומיום וברוב שעות היממה יקבל קצבה בשיעור של 112% מקצבת נכות כללית מלאה ליחיד ונכון למועד כתיבת שורות אלה סך של 2,460 ₪.
   
 • מי שתלוי לחלוטין באדם אחר בביצוע כל פעולות היומיום בכל שעות היממה יקבל קצבה בשיעור של 188% מקצבת נכות כללית מלאה ליחיד ונכון למועד כתיבת שורות אלה סך של 4,128 ₪.
   
 • תוספת למי שמונשם – תובע מונשם יקבל תוספת לקצבה ע"ס של 1,823 ₪ נכון למועד כתיבת שורות אלה.

  נציין כי מי שנמצא זכאי לקבל קצבה לשירותים מיוחדים ובמקביל זכאי גם לגמלת סיעוד, יצטרך לבחור בין שתי הגמלאות.
משרד עורכי דין מנו – בן שמעון כאן לשירותך וילווה בתהליך עד לקבלת הפיצוי המגיע לך – צור קשר לקביעת פגישת ייעוץ.
 

דורין מנו בן שמעון - משרד עורכי דין

פקס: 03-5360815  |  טלפון: 072-33-80-757  |  מוטה גור 7 פתח תקווה, בניין C (פארק אולימפיה)
כל האמור באתר אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי או חוות דעת משפטית, בכל דרך ואופן ובכל מקרה, המידע המוצג הינו כללי בלבד
לייעוץ הכנס פרטיך ונחזור אליך בהקדם:
תשלום שכר טרחה מותנה בתוצאה