072-33-80-757
לקבלת ייעוץ ראשוני חייגו
או מלאו פרטיכם בטופס
ונחזור בהקדם

חקלאי שחלה בסרטן העור - האם יוכר כנפגע עבודה במוסד לביטוח לאומי?


המוסד לביטוח לאומי קבע שלא, אך בית הדין לעבודה הפך את ההחלטה וקבע שכן.
שלמה חרמוני יליד 1943, עבד למעלה משלושה עשורים במושב עין יהב שבערבה, כחקלאי המגדל ירקות הן בשדות הפתוחים והן בחממות. במקביל לעבודתו כחקלאי עבד מספר שעות ביום גם כנהג אוטובוס, שאוסף תלמידים מכל שטחי המועצה אל בית הספר ומפזרם בחזרה לביתם בסוף היום.

בעבודתו כחקלאי וכנהג יחד, חרמוני היה חשוף לקרני השמש למעלה משמונה שעות בכל יום ובממוצע שישה ימים בשבוע. כתוצאה מחשיפה זו לשמש, החלו להופיע על גופו נגעים טרום סרטניים, עוד בשנת 1980. נגעים אלה החמירו עם השנים ולדאבון הלב התפתחו למחלת סרטן העור מסוגים שונים, לרבות מסוג BOWAN'S DISEASE ,BCC  ו-SCC. 

חרמוני פנה אל המוסד לביטוח לאומי בבקשה להכיר במחלתו כפגיעה בעבודה וזה האחרון דחה אותו בטענה, כי השפעת תנאי העבודה, אם בכלל, פחותה בהרבה מהשפעת גורמים תחלאותיים טבעיים (כגון: מוצא, גנטיקה, שיער בהיר, עיניים בהירות). חרמוני לא וויתר והגיש תביעה לבית הדין האזורי לעבודה על החלטת המוסד לביטוח לאומי בעניינו – בל' 3403/08- חרמוני נ' המל"ל.
 
סרטן העור כתאונת עבודה

על מנת להכריע בסוגיה מינה בית הדין לעבודה מומחה רפואי בלתי תלוי (פרופסור וולף) שקבע על סמך העובדות, כי אכן מתקיים קשר סיבתי רפואי בין תנאי העבודה של חרמוני למחלת הסרטן ממנה הוא סובל וקבע שהחשיפה לשמש היא שגרמה או שהחמירה את מחלת סרטן העור. 

בסופו של יום (ולאחר מאבק לא מבוטל של המוסד לביטוח לאומי), אימץ בית הדין את חוות דעת המומחה, כשמשמעות פסק הדין הינה, למעשה, כניסה לנעלי המוסד לביטוח לאומי וקבלת ההחלטה עבורו – ההחלטה להכיר במר חרמוני כנפגע עבודה כמשמעות המושג בחוק הביטוח הלאומי!! 

בהתאם לפסק הדין חזר התיק אל המוסד לביטוח לאומי וחרמוני הוזמן להופיע מול וועדה רפואית של נפגעי עבודה, אשר קבעה לו אחוזי נכות לצמיתות שזיכו אותו בקבלת קצבה לכל החיים.

משרד עורכי דין מנו – בן שמעון כאן לשירותך וילווה בתהליך עד לקבלת הפיצוי המגיע לך – צור קשר לקביעת פגישת ייעוץ.
 

סרטן העור כתאונת עבודה

דורין מנו בן שמעון - משרד עורכי דין

פקס: 03-5360815  |  טלפון: 072-33-80-757  |  מוטה גור 7 פתח תקווה, בניין C (פארק אולימפיה)
כל האמור באתר אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי או חוות דעת משפטית, בכל דרך ואופן ובכל מקרה, המידע המוצג הינו כללי בלבד
לייעוץ הכנס פרטיך ונחזור אליך בהקדם:
תשלום שכר טרחה מותנה בתוצאה