072-33-80-757
לקבלת ייעוץ ראשוני חייגו
או מלאו פרטיכם בטופס
ונחזור בהקדם
הלכת ברחוב ולפתע מעדת בשל אבני מדרכה שבורות או מחסור באבני מדרכה? הלכת בכביש ונתקלת בבור ביוב בולט ? איבדת שיווי משקל ונפלת בגלל בור בכביש?
 

העירייה תיאלץ לשלם לך פיצוי בגין נזקיך!!

חובת העירייה לדאוג להסרת מכשולים, מפגעים, ניקיון הרחובות, תאורת הרחובות וכיוצ"ב קבועה בפקודת העיריות (נוסח חדש) (להלן: "הפקודה").

פועל יוצא מהחובה האמורה הוא כי על העירייה לנקוט באמצעי זהירות סבירים על מנת למנוע פציעות של עוברי אורח בתחום שיפוטה.

לצערנו כמעט ואין רחוב שאם נחפש לא נמצא בו מפגע כזה או אחר והשאלה הנשאלת הינה – האם יהא זה נכון לראות  את העירייה כמי שהתרשלה ולא מילאה חובותיה שעה שאדם נפגע לגבי כל מכשול ו/או מפגע?

בתי המשפט כבר נתנו דעתם לשאלה זו וקבעו כי הטלת האחריות על העיירה אינה אוטומטית, יש לבחון כל מקרה ונסיבותיו וכי קיימים מפגעים/מכשולים בהם היה על האדם לו יש עיניים בראשו להבחין מה שיוביל לעיתים או לדחיית התביעה או להשתת אשם תורם חלקי על הנפגע.
 
 

נפילות בשטח ציבורי


דוגמאות לפסיקה בה הוטלה אחריות על העירייה – 
 • אדם שרכב על קורקינט חשמלי ונתקל בשקע בכביש ונפל
  עיריית תל אביב חויבה לפצות את הנפגע בגין נזקי הגוף שנגרמו לו בתאונה עת רכב על קורקינט חשמלי ממנוע ובעקבות שקע בכביש נפל ונחבל.

  במסגרת פסק הדין דחה בית משפט השלום בתל אביב כי טענת העירייה כי הניזוק רכב עם הקורקינט בכביש בו הנסיעה עם קורקינט אסורה וכן כי רכב על קורקינט שאסור בשימוש וקבע כי גם אם העירייה היתה מוכיחה שאכן הקורקינט אסור בשימוש ו/או שהרכיבה בכביש היתה אסורה אין בכך כדי לבטל את חובת העירייה למנוע מפגעים בתחומה.
   
 • אישה שנפלה בעקבות חומרי בנין שהיו מונחים על המדרכה כחלק מעבודות בניה ושיפוץ שנעשו במקום – 

  בית משפט השלום בתל אביב חייב את עיריית רמת גן לפצות את האישה שנפלה עת נתקלה בחומרי בניה אשר היו מונחים על המדרכה.

  במסגרת פסק הדין דחה בית המשפט את טענת העירייה כי לא היתה כל התרשלות מצידה וכי על האישה היה לעשות שימוש בעיניה ולראות את חומרי הבניין וקבע כי אין מקום להשית אשם תורם על התובעת והעיריה חויבה בפיצוי ע"ס231,150 ₪ בתוספת הוצאות המשפט.
משרד עורכי דין מנו – בן שמעון כאן לשירותך וילווה בתהליך עד לקבלת הפיצוי המגיע לך – צור קשר לקביעת פגישת ייעוץ.
 

דורין מנו בן שמעון - משרד עורכי דין

פקס: 03-5360815  |  טלפון: 072-33-80-757  |  מוטה גור 7 פתח תקווה, בניין C (פארק אולימפיה)
כל האמור באתר אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי או חוות דעת משפטית, בכל דרך ואופן ובכל מקרה, המידע המוצג הינו כללי בלבד
לייעוץ הכנס פרטיך ונחזור אליך בהקדם:
תשלום שכר טרחה מותנה בתוצאה