072-33-80-757
לקבלת ייעוץ ראשוני חייגו
או מלאו פרטיכם בטופס
ונחזור בהקדם
חברות הביטוח מציעות לנו לרכוש ביטוח "מחלות קשות" אשר ככלל אמור לזכות אותנו בפיצוי בסכום ידוע מראש בגין גילוי אחת הממחלות או האירועים החמורים הנקובים בפוליסת הביטוח.

בפועל המרחק בין הרצוי למצוי רב הוא שכן ברגע האמת – הוא הרגע בו חלה המבוטח באחת המחלות ועל כן הוא מצפה לקבל מחברת הביטוח את הסכום בו ביטח את עצמו – מערימות חברות הביטוח קשיים בפני המבוטח ולפתע חושפות בפניו את ה"אותיות הקטנות" אליהן כמובן שלא הסבה את תשומת לבו שעה ששיווקה לו את הפוליסה.
 

אילו מחלות מכסה פוליסת מחלות קשות

רשימת המחלות הקשות משתנה מפוליסה לפוליסה אולם מרבית הפוליסות כוללות, בין היתר, את המחלות הבאות:
אי ספיקת כבד פולמיננטית, התקף לב חריף, ניתוח החלפה או תיקון מסתמי לב, ניתוח אבי העורקים,פרקינסון, צפדת (טטנוס), שבץ מוחי, אי ספיקת כליות כרונית, איבוד גפיים, גידול שפיר של המוח, פוליו, פגיעה מוחית, אנמיה אפלסטית, עיוורון, שיתוק ועוד.

הפיצוי 
ככלל מרבית הפוליסות מדברות על תשלום פיצוי בסכום ידוע מראש בגין גילוי מחלה מהמחלות המנויות בפוליסה.

בנוסף קיימות גם פוליסות אשר מזכות הן בקבלת פיצוי ראשוני בסכום ידוע מראש והן בקבלת תגמולים חודשיים 

התעמרות חברות הביטוח במבוטח

חברות הביטוח נוהגות כדבר שבשגרה להערים קשיים רבים ומגוונים על המבוטחים כאשר מגיע הרגע בו היא צריכה לשלם וזאת במרבית תחומי הביטוח.

פעמים רבות מכתב הדחיה מחברת הביטוח לא יאחר לבוא והוא יכלול טענות יצירתיות כגון : מצבך הרפואי אינו עונה על הגדרת המחלה בפוליסה, במועד הצטרפותך לביטוח הסתרת מצב רפואי קודם אשר אילו היה ידוע לחברה היה מוביל לדחית בקשתך לרכוש את הכיסוי, היית חולה במחלה עוד לפני מועד הצטרפותך לביטוח וכן הלאה.
 

דוגמאות ממשרדנו - אוטם בשריר הלב

למשרדה של עורכת הדין דורין מנו – בן שמעון הגיע לקוח בן 48 אשר היה מבוטח בביטוח חיים בחברת "מנורה" וכלל נספח מחלות קשות בה היתה נקובה מחלה מסוג – "אוטם בשריר הלב.

אותו מבוטח אושפז בבית החולים כשהוא סובל מכאב בחזה המקרין לזרוע ידו השמאלית ומלווה בהזעת יתר. בוצעו בדיקות שונות ובניהן : בדיקת דם אשר הדגימה עליה בטרוטפונין, בדיקת א.ק.ג. אשר הדגימה היפוך גל T בחיבור III, ובדיקת אקו לב אשר הדגימה ירידה בתפקוד חדר שמאל עם ירידה בהתכווצות בדופן אחורי צדדי.

לאור הממצאים הסיקו הרופאים בבית החולים כי מדובר באירוע כלילי חריף ובוצע צנתור דחוף.
 

ביטוח מחלות קשות

מחלות קשות
הלקוח פנה בתחילה באופן עצמאי לחברת הביטוח בדרישה כי תשלם לו את הפיצוי המגיע לו בגין גילוי מחלת ה – אוטם בשריר הלב"

בגובה העבירה חברת הביטוח מכתב דחיה בו היא מנמקת את החלטתה באופן הבא:
"בהתאם לייעוץ רפואי פנימי שקיבלנו מרופא החברה, אשר בדק את תיק התביעה, עולה כי האירוע הבריאותי בגינו הוגשה התביעה אינו נמנה על רשימת המחלות המכוסות בהתאם לתנאי הפוליסה והנספח. דהיינו קיימת עדות למוות קליני של חלק משריר הלב, אשר באה לידי ביטוי בעליית חלבון טרופונין בשל דלקת בשרירי הלב, אך לא בהפרעה באספקת הדם לשרירי הלב"

כלומר לשיטת חברת הביטוח אמנם היה אוטם בשריר הלב אולם הוא נגרם כתוצאה מדלקת בשרירי הלב ולא מהפרעה בהספקת הדם לשרירי הלב!!

בסופו של דבר ולאחר ניהול התיק הלקוח זכה לקבל את הפיצוי לו הוא זכאי במסגרת הפוליסה אולם זאת לאחר ניהול מאבק עיקש מול חברת הביטוח והוכחת טענתנו כי לא ניתן לקבוע ממה נגרם האוטם בשרירי הלב וכי לאור ממצאי הבדיקות בבית החולים סביר יותר כי האוטם נגרם בשל הפרעה בהספקת הדם לשרירי הלב ולא בגלל דלקת כפי שניסתה חברת הביטוח לטעון.

אם כן, מכתב דחיה הוא לא סוף פסוק אלא תחילתו של מאבק אשר ככל וינוהל במקצועיות יכול בהחלט להוביל לקבלת הפיצוי שרכשנו.

משרד עורכי דין מנו – בן שמעון כאן לשירותך וילווה בתהליך עד לקבלת הפיצוי המגיע לך – צור קשר לקביעת פגישת ייעוץ.
 

דורין מנו בן שמעון - משרד עורכי דין

פקס: 03-5360815  |  טלפון: 072-33-80-757  |  מוטה גור 7 פתח תקווה, בניין C (פארק אולימפיה)
כל האמור באתר אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי או חוות דעת משפטית, בכל דרך ואופן ובכל מקרה, המידע המוצג הינו כללי בלבד
לייעוץ הכנס פרטיך ונחזור אליך בהקדם:
תשלום שכר טרחה מותנה בתוצאה