072-33-80-757
לקבלת ייעוץ ראשוני חייגו
או מלאו פרטיכם בטופס
ונחזור בהקדם

לשון הרע באינטרנט

האם אפשר לתבוע על לשון הרע באינטרנט ? 

אין ספק כי כיום האינטרנט הוא חלק בלתי נפרד מחיי כולנו. מדובר בעולם ומלואו המגשים את החלום הגלובלי. אולם, האינטרנט טומן בחובו גם לא מעט אלמנטים שליליים, בין היתר מכיוון שכל אחד יכול לכתוב מה שהוא רוצה, לפרסם אותו ברבים, מבלי שזהותו נודעת. לכן, לשון הרע באינטרנט, זוהי תופעה די נפוצה, הפוגעת בשמו הטוב של האדם, ואף עלולה להביא עמה נזקים. זוהי הוצאת דיבה לכל דבר ועניין.

הקלות הבלתי נסבלת
כיום כל אחד ובכל גיל יכול לכתוב ככל העולה על רוחו, לעיתים רבות תוכן הדברים הינו פוגעני ומרושע, ותופעה זו נפוצה במיוחד בקרב הטוקבקיסטים, שלא כל האתרים דואגים לסנן את תגובותיהם. לשון הרע באינטרנט, הוא לא רק פרסום תכנים באתרים שונים, או בלוגים, גם סרטונים בפייסבוק הם עילה לתביעת דיבה.

לרוב מדובר בסרטונים אשר פרטיות האדם המופיע בהם חוללה, ואפשר גם להעלות סרטונים במצבים הכי מביכים שלו. כיום, ובשל העובדה כי לשון הרע באינטרנט הוא עניין שבשגרה, בתי משפט התחילו להתייחס לעניין זה בכובד ראש. מתנהלים תיקים העוסקים אך ורק בתביעות לשון הרע עקב פרסום באינטרנט.

גם במקום העבודה
למעשה, לשון הרע קיים כמעט בכל מקום, גם במקום העבודה. לשון הרע בעבודה, מהי בדיוק משמעותו? בדומה אל לשון הרע באינטרנט, גם כאן מדובר בדברים שנאמרו בין העובדים או בין העובדים למעסיק, ושיש בהם עילה להגשת תביעה על הוצאת דיבה. עדיין, לשון הרע בעבודה, הגבול שלו דק. לא מעט פעמים נאמרים דברים שלא כוונו לפגוע. במקרים הללו בית המשפט יחליט לכאן או לכאן.

ומה בקשר לפייסבוק?
הפייסבוק הוא פלטפורמה מצוינת לפרסום לשון הרע ושיימינג. לשון הרע ברשתות חברתיות הוא עניין שבשגרה, והוא בעל משמעות רבה, במיוחד אם נכתב על ידי דמות מפורסמת לה אוהדים רבים. או אז ההד יהיה גדול יתר. לשון הרע בפייסבוק הוא מכה של ממש, וכך גם באשר לרשתות חברתיות אחרות ופלטפורמות אינטרנטיות נוספות. הקלות של המעשה היא בלתי נסבלת ולכן בלא מעט מקרים, היא נושאת בחובה עונשים.

האם הוכח נזק?
אם תפנו לעו"ד המומחה בתחום, הוא יוכל להסביר לכם שתוכלו לקבל פיצויים בשל לשון הרע והוצאת דיבה גם כאשר מדובר על לשון הרע ללא הוכחת נזק. כמובן שעדיף להביא עדויות שאכן הפרסום הרע והשלילי כן גרם לנזקים וכך גם אפשר להעריך את שווי הפיצויים, על פי חומרת הפגיעה. אולם גם במקרים בהם מדובר על לשון הרע ללא הוכחת נזק, סביר להניח שבית המשפט יפסוק פיצויים לתובע.

פנייה אל עו"ד מנוסה ומקצועי
משרד עו"ד דורין מנו בן שמעון, הינו אחד המובילים בתחומו. בין היתר עורכי הדין עוסקים בתביעות לשון הרע, כאשר כל המטרה היא שהתובע יקבל כמה שיותר פיצויים בגין הנזק שנגרם לו. צרו עמנו עוד היום קשר! 
 

דורין מנו בן שמעון - משרד עורכי דין

פקס: 03-5360815  |  טלפון: 072-33-80-757  |  מוטה גור 7 פתח תקווה, בניין C (פארק אולימפיה)
כל האמור באתר אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי או חוות דעת משפטית, בכל דרך ואופן ובכל מקרה, המידע המוצג הינו כללי בלבד
לייעוץ הכנס פרטיך ונחזור אליך בהקדם:
תשלום שכר טרחה מותנה בתוצאה